Aktif İnsan Danışmanlık, Aktif İnsan Eğitim, Aktif İnsan Oraganizasyon, Eğitim & Seminerler, İş Dünyasında Başarı, Yönetici Gelişim Programları, Satış Eğitimleri, Yönetim Danışmanlığı, Eğitim Danışmanlığı, İK Süreçleri Yönetimi, Kurumsallaşma Danışmanlığı, Müşteri İlişkileri Danışmanlığı, Finans ve Mali İşler Danışmanlığı, Aile Danışmanlığı, Davranışlar ve İnsan İlişkileri, İletişimde Farklı Kişiliklerin Farkında Olma, Etkili İletişim Becerileri, Stres Yönetimi ve Özgüven, Görev Bilinci ve Sorumluluk, Verimlilik ve Etkinlik, Kurum Kültürü ve İş Ahlakı, Kurum Kültürü ve İş Ahlakı, Etkili Davranışlarla Çatışmaları Yönetmek, Zamanı Etkin Kullanma ve Yaşam Yönetimi, Kişisel İmaj, Empatik İletişim, Vizyoner Yönetici Asistanı Anayasası, Yönetici Asistanının Planlanması, Telefonda Etkili Sunum Becerileri, Yazışma ve Raporlama Tekniği, Yüksek Performanslı Takımlar Oluşturmak, Değişim Yönetimi, Karar Verme Teknikleri ve Kişisel Liderlik, Zihin Haritalama ve Not Tutma Teknikleri, Öğrenmeyi Öğrenmek, Yönetimde Başarı Stratejileri, Takım Çalışması ve Liderlik, Yönetici Anayasası, Öğrenen Organizasyon, Motivasyon ve Kişisel Motivasyonu Geliştirme Yolları, Etkili Satış Teknikleri, Müşteri İle Satış Sürecinde İkna Yöntemleri, Müşteri Odaklı Şirket, Etkili Müşteri Memnuniyeti, Satışta Etkili Beden Dili Kullanımı
×
Tüm hakkı saklıdır. Sitemizde kullanılan tüm içerik ve görseller
Aktif İnsan’a ait olup izinsiz kullanımı hukuki yaptırıma tabidir.
İnviva
Ürünlerimiz
×

NOT TUTMA ve BEYİN HARİTALAMA TEKNİĞİ

Okuyarak, dinleyerek veya seyrederek edindiğimiz bilgileri hafızamızda tutmayı ne kadar çok isteriz. Oysa okuduğumuz bir köşe yazısını veya bilimsel bir makaleyi elimizden bıraktıktan sonra, “Aklımda ne kaldı?” diye kendimize sorduğumuzda aldığımız cevap çoğu kez bir “hiç” tir.

Sorun nerede: Beynimizde mi, zekâmızda mı, hafızamızda mı? Hayır. Hiç birinde değil. Sorun yalnızca küçük bir ayrıntıdan kaynaklanıyor: Beynimizin öğrendiği bilgileri hafızamızda nasıl tuttuğunun yöntemlerini bilememizde ve buna bağlı olarak da not alma teknikleri konusunda eğitim ihtiyacımız olduğunu fark etmemekten kaynaklanıyor.

Bu eğitim, beynimizin entelektüel yapısı, nasıl öğrendiği, öğrendiğini hafızada nasıl tuttuğu beyin haritaları esas olmak üzere, not tutma tekniklerini uygulamalı olarak sunmaktadır.

 • Not Almak (Not Tutmak) Nedir ve Neden Önemlidir?
 • Entelektüel Beynimizi Tanıyalım
 • Beynimiz Nasıl İşliyor ve Nasıl Not Tutuyor?
 • Beyin Haritaları, Örümcek Grafiği Stili ve Lineer Yöntemlerle Not Alma Teknikleri
 • Konuşmalarda (Seminer, konferans vb.) ve Kitap Okurken Not Alma Teknikleri
 • Not Almanın Temelleri: Anahtar Kelimeler, Kavramlar ve Terminoloji
 • Anahtar Kelime Nedir? Nasıl Bulunur? (Uygulamalar)
 • Beyin Haritaları Uygulamaları
 • Örümcek Ağı Tekniği Uygulamaları
 • Lineer Tekniği Uygulamaları
 • Workshop çalışmaları
Katılımcı Profili Eğitim Süresi Workshop ve Drama Eğitim Metodu
Yönetim Kademesi 6 Saat Eğitim atölye çalışmasıdır Aktif - E

Web Tasarım & Yazılım

İnviva Medya